AFRICKÁ NEJ

Noemova Archa zvířat Oblast východní Afriky, zejména národní parky Serengeti, Masai Mara a přírodní rezervace Ngoro Ngoro se pyšní více než čtyřmi miliony savců. Pestrá mozaika slonů, žiraf, hrochů, lvů, gepardů, levhartů a nepřeberné množství gazel, antilop, zeber a pakoňů zdobí podobně jako masajské korále nekonečné pláně savany.

Unikátní migrace zvířat Migrace zvířat a národní park Serengeti. Tato dvě slova k sobě neodmyslitelně patří už tisíce let. Pokud chcete na vlastní oči spatřit jeden ze živých zázraků naší planety, musíte zamířit do tanzanského národního parku Serengeti či do sousední keňské rezervace Masai Mara.

Největší koncentrace hrochů a vodního ptactva Již Winston Churchil nazval Ugandu nejkrásnější perlou Afriky. Jeho slova dokazuje zejména národní park Queen Elisabeth. Jeho kanál Kazinga spojující Edwardovo a Georgovo jezero je domovem pro více jak 520 druhů ptáků a stovky spokojeně rochnících se hrochů.

Unikátní říše goril Jedinečná příležitost podívat se těmto největším primátům z blízka do očí. V Konžské pánvi žijí gorily nížinné a sopečné pohoří Virunga poskytuje útočiště posledním sedmi stům gorilám horským. Správa národních parků umožňuje denně obdivovat gorilí rodiny přímo v jejich přirozeném prostředí. Zážitek, při kterém se tajídech!

Nejbližší příbuzný člověka Z analýzy DNA vyšla najevo 99% genetická příbuznost šimpanze s člověkem. V některých místech Afriky si podobnosti šimpanze všimli daleko dříve, což je znát v používaných jménech tohoto lesního tvora. Mendové ze Sierry Leone nazývají šimpanze „jiný člověk“, Baulové z Pobřeží Slonoviny o nich mluví jako o „milovaném bratru člověka“. Šimpanze můžete pozorovat například v ugandské rokli Chambura!

Kolébka lidstva Nestarší známá naleziště pozůstatků hominidů, předchůdců člověka, leží ve východní Africe. Domněnku, že Afrika je kolébkou lidstva, vyslovil již Charles Darwin v roce 1871. Ve 20. století jeho tvrzení podpořil archeologický nález pozůstatků Australopithéků a Homo habilis v rokli Olduvai na území Tanzánie a zejména kostra mladé ženy „Lucy“ nalezená v Etiopii.

Pestrá Etiopie Etiopie je pestrou mozaikou odlišných kultur. Na jihu země jsou stále divoká a tajemná místa. Vyskytuje se zde neuvěřitelných 83 jazykových skupin a 200 dialektů! Země má průměrnou nadmořskou výškou převyšující naši nejvyšší Sněžku!

Viktoriiny vodopády Sedmnáct set metrů široká řeka Zambezi s ohromujícím lomozem padá do přes sto deset metrů hluboké rokle. Tvoří tak největší vodopády Afriky. Domorodci je právem nazývají „hřmící kouř“. Vodopády, jako první Evropan, spatřil právě David Livingstone!

Kapské město Podle mnohých nejkrásnější město světa. Jeho atraktivitu zvyšuje i majestátně se tyčící Stolová hora. Barvami září pastelové domy muslimské čtvrti Bo-Kaap. Činorodý ruch panuje na Greenmarketu. A k mezi námořníky tolik populárnímu Mysu dobré naděje je to opravdu kousek!

Nejstarší poušť světa Namib Podél celého namibijského pobřeží Atlantského oceánu se v úzkém pásu táhnou duny pouště Namib. Více než dva tisíce kilometrů písku je považováno za nejstarší poušť světa. Majestátní duny různých tvarů se vzdouvají do výšky čtyř set metrů. Vyšší na světě nikde nenajdete! Jejich sytě oranžová barva je viditelná i na satelitních snímcích. Roste zde i endemická „zkamenělá“ rostlina Welwistchia mirabilis, nejstarší živá pouštní rostlina na zemi.

Nil a jeho kultura Historie Egypta patří mezi nejdelší souvislé historie sjednoceného státu. Dějiny vlastního státu se počínají někdy kolem roku 3 000 př. n. l., kdy byly sjednoceny původně samostatné městské státy pod vládu jednoho panovníka – faraona. Základy tohoto státu však sahají hlouběji do minulosti.

Tajemné magické rituály Vúdú je nejstarší nepřerušená náboženská tradice lidstva. Tajemné magie ovlivňují každodenní život černošského obyvatelstva. Energií prostoupené rituály vedené šamanem tvoří rozhraní našeho a onoho světa, spojuje náboženství, mystiku a medicínu.

Výstavu AFRIKA v současné době stěhujeme. O jejím otevření v nové lokalitě Vás budeme informovat.

Magický Himálaj

afrika

facebook

Výstavy Livingstone

Výstava Šangri-la

Tamtamy času

Knihy Livingstone

past-na-rovniku-left

Tamtamy času

Třetí Everest

Šangri-la

vychodni afrika hejtmanek

Spolupracujeme

Bwindi Orphans

 

Partneři výstavy

dp 150 86 logo ingetour