Expozice odhalí skvělé fotografy - Rudolf Švaříček (fotografie z afrického kontinentu), Roman Filipský (nejobsáhlejší kolekce fotografií z ETIOPIE), Radek Klimeš ( jedinečné snímky africké zvěře), Petr Hejtmánek (africká fauna a flóra), Dana Kindrová (západní Afrika), ... a další zajímavé osobnosti z „dílny" Livingstone.

Rudolf Švaříček právě zkrotil hrocha.

Ing. Rudolf Švaříček, jednatel společnosti LIVINGSTONE
Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE, s.r.o. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (napříč Asií), Hedvábná stezka (rok a půl asijskými státy), Živá Afrika (napříč Afrikou v modulu Tatry). Věnuje se hlavně oblastem izolovaných etnik. Jeho doménou je Indonésie a ostrov Nová Guinea a oblast Himalájí. Absolvoval ojedinělé horské výstupy (český prvovýstup na Carstensz...) Publikuje úspěšné knihy, spolupracuje s televizemi, moderuje, pořádá výstavy s rekordní návštěvností, osnuje happeningy. Extrémní dobrodruh, zároveň šarmantní společník a obratný diplomat. Gejzír myšlenek a nápadů s abnormálním nasazením a výdrží... Hlavní autor výstavy AFRIKA a spoluautor kolekce fotografií.

 

Roman FilipskýRoman Filipský M.F.A.
V roce 1983 odejel do Spojených států, kde studoval zoologii, historii umění na akademii výtvarných uměni na Humboldt State University v Californii, New York Pratt Institute. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New York se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku, rok strávil na Aljašce a severním území Kanady. Po návratu do České republiky se věnoval grafice. Spoluzaložil nakladatelství Taita Publishers specializující se na publikace z oblasti zoologie. Fotografování i cestování je jeho vášní již od mládí. V současnosti je profesionální průvodce v CK LIVINGSTONE. Na cestách ho zajímá poznávání všeho typického pro danou destinaci. Rozmanitý životní styl místních obyvatel, příroda, historie. Prožívá nové oblasti, ale vnitřně cítí, že jeho srdeční záležitostí je právě východní Afrika a hlavně Etiopie. Snad právě proto, že je tolik jiná – etnicky, geografi cky, kulturně i mentálně. Jak říká: „Afrika je úžasná směs spontánního štěstí i násilí, která je okořeněna jedinečnou přírodou a kulturním bohatstvím, které nenajdete jinde na světě.“ Na cestách tráví drtivou většinu roku. Jeho fotografie z cest naleznete na www.coolboxphoto.com. Spoluautor kolekce fotografi í ve výstavě Afrika.

 

Petr HejtmánekIng. Petr Hejtmánek, specialista na Afriku
Než se dostal do vysněných afrických savan, „marnil“ čas v ZOO, pročítal stohy knih, lezl po skalách a podnikal výjimečné akce na kole... Všechny předchozí záliby se ideálně spojily v Africe. Rychle se z něj stal vášnivý fotograf, dnes úspěšně vydává horolezecké průvodce a netradiční fotografi cké knihy. Odhaluje odlehlá místa, kde „muzunga – bílého muže“ na kole ještě mnohde neviděli. Z asi třiceti návštěv Afriky a 30 000 km na kole vládne množstvím historek... Přerostl ve slušného znalce divočiny, života zvířat i domorodců… Navíc v něm tepe široké srdce! V minulém životě byl prý Masajem… Vydal knihu VOLÁNÍ AFRIKY. Řadu let spolupracuje s CK LIVINGSTONE jako specializovaný průvodce hlavně pro Afriku. Pokud zrovna neprůvodcuje, fotografuje v málo turisticky navštěvovaných afrických lokalitách. Miluje divočinu. Spoluautor kolekce fotografi í ve výstavě Afrika.

 

Radek KlimešRadek Klimeš
Už jako malý kluk snil o cestách tajemnou velkou Afrikou. Sháněl dostupné knihy o afrických zvířatech a sledoval v TV všechny zajímavé dokumenty. Díky knihám různých autorů, zejména ale B. Grzimka, D. Fossey, G. Schallera, J. Googall, I. Douglas-Hamiltona a pana Vágnera (zakladatele safari v ZOO DK, kterého měl tu čest osobně znát), se neustále utvrzoval v tom, že mezi první místa, která v Africe navštíví, prostě musí patřit Ngorongoro a Serengeti. Shodou okolností se mu to vše splnilo. V současnosti se věnuje hlavně ochraně afrických zvířat, na kterých civilizace bohužel napáchala značné škody. Snaží se veřejnost seznamovat s pravým stavem, v jakém se současná africká fauna nachází. U mnoha zvířecích druhů je vyhubeno více jak 90% z jejich původních stavů. Je nutné se za zvířata konečně postavit... Spoluautor kolekce fotografi í ve výstavě Afrika.

 

Dana KyndrováPhDr. Dana Kyndrová
Jako dítě strávila dva roky v Alžírsku, kde její otec působil v letech 1964–1966 jako volejbalový trenér. Naučila se francouzsky, což podstatně ovlivnilo i její budoucí životní dráhu. Na Filozofi cké fakultě UK v Praze vystudovala obor ruština-francouzština a poté dvanáct let tyto jazyky učila na katedře jazyků strojní fakulty ČVUT a AMU. V roce 1992 pedagogickou činnost ukončila a od té doby působí na volné noze jako fotografka, kurátorka, volná novinářka a průvodkyně. Dlouhodobě spolupracuje s časopisem Země světa a Xantypa, pro které píše cestopisné reportáže a doprovází je svými fotografiemi. Její doménou je černobílá humanistická fotografie. Uspořádala řadu výstav doma i v zahraničí, získala mnoho fotografických ocenění a vydala šest autorských publikací (např. Žena mezi vdechnutím a vydechnutím, Odchod sovětských vojsk 1990–1991 či Podkarpatská Rus). V roce 1975 strávila půl roku v Togu (otec tam opět trénoval volejbal) a z tohoto pobytu vytěžila soubor fotografií, které ilustrovaly cestopis Rytmus černé Afriky (Olympia 1980), který napsala matka Libuše, rovněž fotografka. V roce 2009 spolu vydaly fotografickou publikaci Algerie – Togo, kde první část tvoří fotografie matky a druhou dcery. Jako průvodkyně CK LIVINGSTONE se Dana Kyndrová věnuje africkým frankofonním zemím Magrebu – Alžírsko, Tunisko, Maroko a Západní Afriky – Senegal, Mali, Burkina Faso, Ghana, Togo a Benin. Protože mnoho let pracuje na svém fotografickém projektu Rusové, zná velmi dobře i Rusko a jezdí akce i na Kamčatku. Spoluautorka kolekce fotografií ve výstavě Afrika.

 

Josef PorubskýJosef Porubský
Životní optimista, kterému se stalo cestování osudovým posláním. Majitel živočišně nezdolného svérázného humoru. Svět projezdil od Kanady, přes Island po Asii i Afriku. Do Afriky se nakonec nejvíce zamiloval, cítí se tam jako doma. Přestože ji navštívil mnohokrát, stále jej láká poznávat, objevovat a všemi póry nasávat atmosféru černého kontinentu. Na cestách tráví většinu měsíců v roce v roli průvodce CK LIVINGSTONE. Je schopný organizátor a improvizátor. Na cestách s ním se nebudete nikdy nudit. Afriku vychutnáte nejen očima a srdcem, ale i žaludkem! Je velmi zdatný kulinářsky, zaměřuje se hlavně na zajímavé místní speciality z darů tamní přírody. U večeře v africké divočině, při divukrásném západu slunce a plamenech ohně… duše splyne s posvátnou energií černého kontinentu. Spoluautor kolekce fotografií ve výstavě Afrika.

 

 

 

Darja MilošováMgA. Darja Milošová
Vystudovala divadelní manažerství na JAMU, ale díky svým dlouhým cestám po Asii, Americe i Africe propadla kouzlu cestování. Při své první dlouhé cestě se vydala po zemi přes Indii až do Indonésie, druhá cesta vedla z Aljašky do Chile. Třetí africká ji zavedla do východní a jižní Afriky. Poznávání jiných zemí, lidí a kultur se jí stalo drogou a zcela změnilo životní filozofii. Učila potápění v Hondurasu, lyžování v Coloradu a v současné době ji naplňuje práce v cestovní kanceláři Livingstone, kde se o svou vášeň dělí s ostatními. Může tak opravdu každému zprostředkovat nezapomenutelné zážitky z cizích krajů provoněných exotikou. Miluje hory a etnika celého světa, nejvíce však východní Afriky. Spoluautorka kolekce fotografií ve výstavě Afrika.

Výstavu AFRIKA v současné době stěhujeme. O jejím otevření v nové lokalitě Vás budeme informovat.

Magický Himálaj

afrika

facebook

Výstavy Livingstone

Výstava Šangri-la

Tamtamy času

Knihy Livingstone

past-na-rovniku-left

Tamtamy času

Třetí Everest

Šangri-la

vychodni afrika hejtmanek

Spolupracujeme

Bwindi Orphans

 

Partneři výstavy

dp 150 86 logo ingetour