Je dobré více upozornit na zajímavé osobnosti z LIVINGSTONE. Naše CK již dávno není „one man show“. Průvodci tvoří schopný tým. Oni jsou chválenými „hvězdami“, na kterých stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci“ můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete slušné profesionály, specialisty na dané oblasti. Herpetolog a kameraman Jirka Bálek žije Madagaskarem, Roman Filipský a Vláďa Trailin Etiopií, Katka Andrlová Ugandou, Pepa Porubský Jižní Afrikou... Profilovala se parta „našlapaných zajímavých bytostí“. Se všemi pojedu rád na „velkou akci“ a budu se na ni těšit. Závidím, že s nimi můžete být častěji na cestách než já. Více si jich užijete. Jsem na naši vytříbenou sestavu pyšný, každý z průvodců je výjimečná osobnost. Všech si vážím, jsou špičkami oboru. Rodinné stříbro... Stojím (si) za nimi, jsou ta „správná krevní skupina“. Ruda Švaříček

Africká grafika

Jiří BálekBc. Jiří Bálek
Zoolog, herpetolog, biolog. Kameraman. Král Madagaskaru, kde ho nejčastěji potkáte na akci s CK LIVINGTSONE. Pracoval v ZOO, jako kameraman v České televizi i jako reportér v Magazínu Koktejl. Již třicet pět let se zabývá herpetologií, publikoval mnoho desítek populárních i odborných článků v různých časopisech a denících. Vystudoval biologii na UJEP a příroda je jeho velkou láskou od malička. Procestoval za ní desítky zemí Střední a Jižní Ameriky, Asie a hlavně Afriky. Jeho největší vášní je ráj pro přírodovědce – Madagaskar. Již deset let ve své televizní společnosti LEMURIA TV (www.lemuriatv.cz) natáčí přírodovědné pořady, cestopisné reportáže a dokumentární filmy – NÁVRAT NOSOROŽCŮ DO MKOMAZI, POSLEDNÍ ŠANCE PRO SEVERNÍ BÍLÉ NOSOROŽCE, seriál o ohrožených zvířatech PŘEŽILI ROK 2000 a další). Jako kameraman se podílel i na mnoha večerníčkových seriálech se zvířaty, jako např. Méďové, Vydrýsek, Madla a Ťap, Bráškové, obdivuhodná cesta ježka Aladina... Další se má natáčet právě v Africe. Velice oblíbené jsou jeho výpravy pro malé skupinky dle přání klientů pod hlavičkou LIVINGSTONE. Autor informační cedule k destinaci Madagaskar.

 

Vladimír TrailinVladimír Trailin
Procestoval velký kus světa od Kuby po Střední Asii. Nejvíce jej oslovila Afrika – Keňa, Tanzánie, Sudán, Egypt, Eritrea, Džibuti. Ale za nejhezčí, nejzajímavější, a nejbohatší na zážitky považuje jednoznačně Etiopii. Proč Etiopii? Příroda nabízí opravdu snad vše, chybí jen vlny moře. Dominují vysoké hory, pouště, tropické pralesy, činné sopky, kráterová jezera, africké savany. Více než 80 národů, pestrá směsice jazyků a kultur, nejbohatší historie v subsaharské Africe. Endemická zvířena jej oslovuje nejvíc. Lidé jsou trochu odtažití a vypočítaví při prvním setkání, pokud ale přijmou příchozího za svého, rozdali by se. Magicky jej do pravé černé Afriky přitahuje i rodina a příbuzenstvo, které vyženil. I po asi 25 cestách do Etiopie stále objevuje nové věci, nové zážitky a nová místa. Nikdy se v Africe nenudí. Pro CK LIVINGSTONE průvodcuje zájezdy do Etiopie, Sudánu, Jemenu, Eritree. Jeho velký koníček je herpetologie, nauka o plazech a obojživelnících. Objevil i spoluobjevil několik nových druhů plazů, v současné době popisuje 4 nové druhy z Etiopie.

 

Kateřina AdrlováKateřina Andrlová
Studovala v ČR cestovní ruch, potom odešla do Spojených států, kde kromě jiného učila hrát tenis. Průvodcování v CK LIVINGSTONE se věnuje od svého návratu do Evropy v roce 2003. Hodně dobrodružství prožila na zájezdech a expedicích za volantem terénního Land Roveru v jižní části Afriky (JAR, Zimbabwe, Mozambik, Botswana, Namibie) i při cestách napříč africkým kontinentem. V současné době tráví většinu času v Ugandě. V roce 2006 založila neziskovou organizaci BWINDI ORPHANS, která pomáhá sirotkům a chudým dětem ve dvou ugandských vesnicích. „Moje první cesta do Afriky vedla právě do Ugandy a byla plná intenzivních zážitků. K dětem v Bwindi mě osud přivedl po dvou letech. Ptaly se „můžeš nám nějak pomoct?“ A já měla pocit, že můžu. Samozřejmě díky zájmu adoptivních rodičů z ČR, kteří se jednotlivých dětí ujmou, bez nich by to nešlo. Snažíme se zprostředkovat co nejosobnější vztah mezi adoptivními rodiči a dětmi a jejich rodinami v Ugandě. Jsou to velmi rozdílné kultury, to nás nutí dívat se na běžné věci z jiného úhlu. Z takové výměny se člověk může učit do nekonečna…“ CK Livingstone dlouhodobě podporuje aktivity Bwindi Orphans.

 

Zuzana PochyláMgr. Zuzana Pochylá
Učarovaly jí outdoorové sporty, kterým se věnuje již dlouhou řadu let. Největší své zálibě – canyoningu – dává svůj čas v létě, kdy jako průvodce ve slovinských Julských Alpách seznamuje s tímto netradičním sportem zájemce o dobrodružství. Druhým domovem jsou pro ni hory a příroda, kanadská, tanzanská či novozélandská. Je spokojená kdekoliv venku, kam se může vypravit s CK nebo s přáteli na dovolenou. Ráda si užije volejbal, tenis, badminton, sjezdovky i běžky. Afrika se stala její velkou láskou, dnes je to i její hlavní náplň práce a průvodcování v CK Livingstone. Lidé „tam“ a jejich pozitivní přístup k životu za všech situací jsou to, co musí nadchnout každého návštěvníka Afriky. Ukážou, že k úsměvu a životnímu optimismu nemusí mít člověk plné bankovní konto. Radovat se dá i z mála…

 

Martina VeseláMartina Veselá
Procestovala snad celý svět. Toulavé boty si pořídila při své první daleké cestě do Austrálie, od té doby navštívila přes šedesát zemí. Od Indonésie přes Laos, Nepál i Srí Lanku. Pracovala v Anglii, USA, Japonsku, Černé hoře i na Novém Zélandu. Cestuje už přes deset let. Během pobytů ve vzdálených krajích se naučila anglicky, španělsky, portugalsky i srbsky. Dokáže si poradit v jakékoliv situaci a ve světě se určitě neztratí! Zamilovala se do Jihoamerického kontinentu a do zemí regionu Himálaje. Na safari či do hor východní Afriky se často vrací, ať už jako zvědavá cestovatelka či průvodkyně CK LIVINGSTONE. Její obliba prudce vzrůstá, zákazníci vyhledávají nové akce právě s Martinou.

 

Pavel DostálIng. Pavel Dostál
Naprostý pohodář, věčně s úsměvem na tváři. Sportovec tělem i duší. Můžete ho najít na „prkně“ v příbojových vlnách světových oceánů, v zimě na snowboardu, přes léto na skalách. Po světě se začal toulat již jako náctiletý. Nepálské hory, dlouhé pobyty v Indii a jihovýchodní Asie. Následovala jižní Afrika a pak i ta východní. Průvodcovsky pro CK LIVINGSTONE dominuje v JV Asii, v Nepálu Vám pomůže do kopce a v Laosu zařídí i nemožné. Setkáte se s ním i na horách v Africe. Prochozené má Ruwenzori i ledem pokryté ostatní sopky. Když neprůvodcuje věnuje se své firmě na výškové práce. Zkrátka chvíli neposedí, prostě chce žít na maximum.

Průvodci, kteří jsou zároveň fotografy z dílny  CK LIVINGSTONE  - / více se dozvíte kliknutím na tento odkaz zde. Rudolf Švaříček,  Roman Filipský, Petr Hejtmánek,  Dana Kyndrová, Josef Porubský, Zdeněk Hrubý, Darja Milošová

Výstavu AFRIKA v současné době stěhujeme. O jejím otevření v nové lokalitě Vás budeme informovat.

Magický Himálaj

afrika

facebook

Výstavy Livingstone

Výstava Šangri-la

Tamtamy času

Knihy Livingstone

past-na-rovniku-left

Tamtamy času

Třetí Everest

Šangri-la

vychodni afrika hejtmanek

Spolupracujeme

Bwindi Orphans

 

Partneři výstavy

dp 150 86 logo ingetour