Výstavu pořádá CK LIVINGSTONE. Hlavní autor Rudolf Švaříček podnikl první velkou cestu „na jih" roku 1994 s expedicí ŽIVÁ AFRIKA. Černý kontinent se následně přetavil v nejoblíbenější kontinent. Roku 1995 založili s Jitkou Popelkovou CK LIVINGSTONE, do Afriky úspěšně zorganizovaly stovky exotických akcí a expedic.
Mezi hlavní aktivity cestovní kanceláře LIVINGSTONE, patří organizování poznávacích zájezdů do exotiky pro skupinky v malém počtu s  českým průvodcem, akce na míru dle přání klientů, expedice, firemní cesty.
Rádi vám ukážeme pestrý kontinent od sahelu severní Afriky po Stolovou horu na jihu, od kořením provoněných ostrovů Zanzibar, Pemba, Mauritius, Reunion a Madagaskar na východě až po senegalský Dakar v západní Africe. Naši kompletní nabídku do Afriky naleznete na www.livingstone.cz

Čím láká AFRIKA?

LevVýchodoafrické národní parky. Nejlepší možnosti k pozorování zvířat ve volné přírodě. Migrace lichokopytníků po dlouhých pláních Serengeti, kráter Ngoro Ngoro připomínající Noemovu archu či ugandské Murchisonovy vodopády patří mezi světovou špičku. Neopakovatelná šance spatřit velkou pětku – slona, nosorožce, buvola, lva i levharta!

 

Gorila, UgandaHorské gorily v Ugandě či Rwandě. Winston Churchil nazval Ugandu nejkrásnější perlou Afriky. Nepřeháněl! Horské gorily – absolutní vrchol mezi zážitky. Setkání, na které se nezapomíná. Sopečné pohoří Virunga je domovem posledních 700 jedinců na světě!

 

KilimanžároDivoké hory v srdci Afriky. Nejvyšší hory černého kontinentu pokryté ledovcem. Majestátní sopky na rovníku. Kilimandžáro, nejvyšší samostatně stojící hora světa. Druhá nejvyšší hora Afriky Mount Keňa s bohatoufaunou. Tajemné mlhou zahalené Ruwenzori s lobéliemi a senéciemi.

 

NamibieNeuvěřitelná přírodní rozmanitost jižní Afriky. Solná pánev NP Etosha s unikátní faunou. Nejvyšší písečné duny světa na poušti Namib Naukluft. Nejhlubší a nejpůsobivější Fish River Canyon. Barvami prosycené Kapské město - nejkrásnější město světa, Stolová hora i legendární Mys dobré naděje.

 

Viktoriiny vodopádyMajestátní Viktoriiny vodopády. Jedny z nejpůsobivějších vodopádů na světě a zároveň největší v Africe. Dvakrát vyšší než Niagara! Nesou hrdě jméno po anglické královně, ale přesně je vystihuje domorodý název „hřmící kouř“! Tropický deštný prales podél Zambezi.

 

SloniRáj slonů a taje delty Okawango. NP Chobe s rekordními stády slonů. Pozorování lovu lvů a hodování hyen. Nedotčená oblast delty řeky Okawango. Ničím a nikým nerušené safari přímo v srdci divoké přírody na nezvyklých lokalitách!

 

OstrovyOstrovní perly Indického oceánu. Hornatý Réunion příjemně šokuje nečekaně krásnými horami a pohodou opravdového ráje. Činné sopky, okouzlující pláže, vodopády. Podle Marka Twaina prý Bůh stvořil Ráj jako obraz ostrova Mauritius. Nepřeháněl. Nekonečné bílé pláže lákají. Ostrov koření Zanzibar a starobylé Kamennéměsto plné živoucích tradic. Rozmanitost Madagaskaru se svojí nádhernou flórou a faunou – baobaby, lemuři, plazi, ptáci…

EgyptEgypt, země Faraonů a pyramidy v Súdánu. Podmořský svět Rudého moře jako z National Geographic. Ráj potápěčů. Tajemné mumie Údolí králů, bájné poklady ukryté v hrobech neomezených vládců dávného světa. Vysoké pyramidy, životadárný Nil a prosluněné pláže! Rozsáhlý komplex pyramid v Meroe, hlavním městě starověkého núbijského království Kuš.

 

Pakoně46 památek UNESCO nabízí Afrika! Etiopská Lalibela, povodí dolního toku řeky Omo, tradiční obydlí Ašantů, jihoafrické pohoří Dragensberg, Viktoriiny vodopády, masiv Mount Keni i Kilimandžára, deštné pralesy Madagaskaru, jezero Malawi, hliněná mešita v Djenné, Timbuktu a země Dogonů, Serengeti i Ngoro Ngoro plné zvěře, horské gorily v Bwindi… Pestrá mozaika černého kontinentu.

Burkina FasoZápadní Afrika. Africký sen všech dobrodruhů o písečných dunách Sahary, kde dnes kralují tajemní a hrdí rytíři pouště Tuaregové. Hliněné stavby i mešita v Djenné s jedinečnou sahelskou architekturou. Kolébání v sedle velbloudů či mystické vúdú. Domov Dogonů, jednoho z nejpozoruhodnějších afrických etnik s úlovými domy a pohřebními jeskyněmi.

 

 

 

 

EtiopieEtnická pestrost Etiopie. Etnicky nejpozoruhodnější a nejpůvodnější zemí černé Afriky je právě Etiopie. Návštěvníka čeká rozesmátý svět krásných lidí. Civilizací nezasažené kmeny na jihu ostře kontrastují s vyspělou starověkou civilizací severu!

Výstavu AFRIKA v současné době stěhujeme. O jejím otevření v nové lokalitě Vás budeme informovat.

Magický Himálaj

afrika

facebook

Výstavy Livingstone

Výstava Šangri-la

Tamtamy času

Knihy Livingstone

past-na-rovniku-left

Tamtamy času

Třetí Everest

Šangri-la

vychodni afrika hejtmanek

Spolupracujeme

Bwindi Orphans

 

Partneři výstavy

dp 150 86 logo ingetour