Motto: Půjdu kamkoli, pokud je to kupředu - David Livingstone
Výstava AFRIKA představuje nejzajímavější místa černého kontinentu od horké pouště po mohutné ledovce. Ukazuje pestrý kontinent od sahelu severní Afriky po Stolovou horu na jihu, od kořením provoněných ostrovů Zanzibar, Pemba, Mauritius, Reunion a Madagaskar na východě až po senegalský Dakar v západní Africe.
Zažijte ponory v korálových vodách mezi delfíny a zároveň vystupte na nejvyšší africká horstva. Potkejte oryxy ve vyprahlé poušti, o „kousek dál“ naopak tučňáky a tuleně v ledových vodách chladného jihu.

Expozice začíná zasvěcením do tajů Afriky, poodhalí nejzajímavější zvyky, tradice a rituály.
SÍŇ SLÁVY vzdává hold slavným osobnostem. První objevitelé zažili epochu, kdy o tajemném srdci Afriky kolovaly jen pověry a fámy. Vše zahájil věhlasný cestovatel, David LIVINGSTONE. Následovali jej čeští velikáni -  EMIL HOLUB, JIŘÍ HANZELKA - MIROSLAV ZIKMUND, MILOSLAV STINGL, JOSEF VÁGNER, STANISLAV ŠKULINA… Nejzajímavější osobnosti a nosné okamžiky historie jsou v expozici důstojně prezentovány.

Výstava Afrika

Novou epochu zahájila expedice ŽIVÁ AFRIKA se speciálem TATRA 815.
Odstartovala i africké aktivity R. Švaříčka a následně CK LIVINGSTONE – tvůrce celé výstavy.

Atraktivní expozice prochází všemi vegetačními pásy! Navštivte celou Afriku na jednom místě!
V působivých prostorách projdete vyprahlou poušť plnou písku.
Navazuje legendární sahel  s robustními „hliněnými stavbami“ evokujícími kultury Dogonů.
Nedozírná africká buš je plná zvířat. Potkáte žirafy, zebry, antilopy, nejmenší gazely, dikdiky, pakoně, buvoly, dokonce i hrocha! Pozor na mrchožrouta marabu s vytahaným lalokem.

Vernisáž 1.7.2011 - Miroslav Zikmund

Některé zaskočí obří nosorožec, jiné překvapí lev, hyena, levhart nebo na kořist číhající gepard. Nemusíte se však bát, všechna zvířata jsou bezpečně vycpaná. Dokonce i slavnou gabunskou zmiji prezentuje krásná kůže… 


Poprvé v životě se dotknete slona, nosorožce i hrocha – opět zcela bezpečně. Osaháte si rozdíly ve stavbě jejich kůže. Nejen pro děti je dotyk kůže obávaného nosorožce velkou atrakcí.


Následuje náhorní planina s etiopskou vesničkou tvořenou hliněnými domky – tukuly.
Lze vejít dovnitř, usadit se na lavice ke sledování poučných projekcí. V jiné chýši je autentická výbava domorodců. Na výjimečné předměty si můžete opět sáhnout. Kolem chýší sledujete působivé rituály iniciace, zasvěcení, obřízky, přeskakování řady krav i skarifikace. Některé obřady jsou krvavé, jde přece o ryzí kultury žijící syrovým životem.
Nekonečná savana je plná obrovských stád s migrujícími zvířaty.
Dalším unikátem je procházka tropickým pralesem s exotickou florou a orchidejemi…
Poznáte oblasti s největší koncentrací etnických skupin, vyhlášené národní parky s neopakovatelným safari. Narazíte i na krále zvířat. Uvidíte lvy požírající slona!

Zebří kůže


Osu expozice tvoří velkoformátové fotografie a netradiční stavby. Vděčné zážitkové instalace provází desítky velkoplošných snímků, stovky cenných sbírkových předmětů - rituální masky, domorodá bižuterie, tradiční oděvy, amulety, fetiše, relikvie a voodoo… Sakrální a votivní skvosty i předměty denní potřeby. Bonusem je autentická keramika stará tisíce let…
Setkáte se s pravou výbavou slavného Emila Holuba včetně legendární přilby i kolekcí fosilií a mořských exponátů.
Zvířata a kůže zajistila ZOO Dvůr Králové nad Labem, ředitelka safari Dana Holečková je autorka vydařeného návratu nosorožců do africké přírody. Více dalších zajímavostí se dozvíte přímo v expozici. 


Výstavu pořádá CK LIVINGSTONE. Hlavní autor Rudolf Švaříček podnikl první velkou cestu „na jih“ roku 1994 s expedicí ŽIVÁ AFRIKA. Černý kontinent se následně přetavil v nejoblíbenější kontinent. Roku 1995 založili s Jitkou Popelkovou CK LIVINGSTONE, do Afriky  úspěšně zorganizovali stovky exotických akcí a expedic. Expozice odhalí skvělé  fotografy - Roman Filipský, Radek Klimeš, Petr Hejtmánek, Dana Kindrová, Zdenek Hrubý… a další zajímavé průvodce z „dílny“ Livingstone.


Hlavní myšlenkou výstavy je přiblížit krásy Afriky,  etnickou pestrost a rozmanitost fauny opravdu VŠEM!
Koncepce výstavy myslí na všechny věkové skupiny, je vhodná pro dospělé i pro děti. Návštěvník zde na chvíli vystoupí z obvyklých problémů, spěchu a stresu.

Užije si atmosféru barevné Afriky i vy. Ano, i Vy!

Výstavu AFRIKA v současné době stěhujeme. O jejím otevření v nové lokalitě Vás budeme informovat.

Magický Himálaj

afrika

facebook

Výstavy Livingstone

Výstava Šangri-la

Tamtamy času

Knihy Livingstone

past-na-rovniku-left

Tamtamy času

Třetí Everest

Šangri-la

vychodni afrika hejtmanek

Spolupracujeme

Bwindi Orphans

 

Partneři výstavy

dp 150 86 logo ingetour